Motoblog by Miroslav Holec

Podzim na severu od Prahy

Napsáno 17. října 2022 v 19:04

Po pracovní neděli se mi uvolnil čas, který jsem spojil s dnešním výjimečně přívětivým počasím. Vyrazil směrem na sever od Prahy a jízdu jsem si od začátku do konce užíval už čistě proto, že to je zřejmě jeden z posledních slunečných dnů tohoto roku. Motorkářů jsem potkal na pracovní den opravdu nespočet.

První část trasy jsem se vyvezl z Prahy směrem do Klíčan a Máslovic. Provoz okamžitě opadal a silnice byly až na některé úseky perfektní. Silnice číslo 616 (Veltrusy, Velvary) a 118 (Šlapanice, Mšené Lázně) byly naprosto ideální pro pohodovou podzimní projížďku. Provoz byl minimální, silnice ve slušném stavu lemované stromy s barevným listím a s výhledy na nekonečné pole. Okolí Mšené Lázně a Martiněves bych dokázal zkoumat i delší dobu. Po cestě jsem posbíral pár ořechů z ořešáků, které se podél silnic často táhly. Asi nikoho nepřekvapí, že v tomto ohledu vyhrála ulice Ořechovka u Vrbic.

Bavil mě i úsek Martiněves, Račiněves, Jeviněves až do vesničky Spomyšl. Až sem to byly bezvýznamné, ale víceméně dobré lokální silničky. V kombinaci s vesničkama, jako by se život zastavil. Kdybych nebyl po dentálce, vykrmoval bych se v místních večerkách, které byly snad v každém zapadákově.

Závěrečné kilometry už potěšily méně, jelikož jsem se vracel kolem večerní špičky a ještě k tomu přes Mělník. Nevýhodou cesty na sever je nutnost přejíždět řeku. Buď více na západě Vltavu, nebo u Mělníka Labe. A právě protože mostů není mnoho, doprava v těchto místech houstne. Cesta přes Neratovice po silnici č. 9 už byla téměř v koloně. Ovšem přiznám se, že ten konec už jsem moc neplánoval a nedomyslel. Příště vylepším. Přikládám si ještě mapku podle toho, jak mě která část bavila a okolí Mšené Lázně až k Českému středohoří rozhodně zopakuji.

Na cestě: 2:50
Čistý čas jízdy: 2:25
Nájezd: 118 km
Průměrná rychlost: 48,8 km/h


Diskuse k článku