Motoblog by Miroslav Holec

Rakousko 2022 - Den 4 (Zipf - Praha)

Napsáno 16. července 2022 v 18:26

Poslední den mého tripu do Rakouska jsem odstartoval už krátce po páté hodině ráno. Neměl jsem objednanou snídani, takže jsem dal narychlo konzervu, uvázal batožinu a vyrazil. Slunce zrovna vycházelo a posílalo odlesky do zrcátek. Silnice byly naprosto prázdné a čerstvě posekané louky krásně voněly. Poslední den jsem zaplánoval kolem 350 kilometrů a na nějaké zastávky moc není čas. To nejlepší už jsem si prožil a další zastávky bych nestíhal. Možná české pohraničí, jenomže to si velmi brzy zaslouží prozkoumat samostatným výletem.

Dnes jsem na Meteoru doslova letěl, protože průměrná rychlost netradičně vzrostla k 62 kilometrům v hodině. Ve vesnicích nikdo nepřekážel a mimo ně jsem mašině dával slušně napít. Rakouské okresky toho snesou hodně a Meteor je zvládal statečně. I když těch deset koníků by se do stáje hodilo, co si budeme povídat.

Kolem osmé hodiny ráno jsem dorazil z Německa na Šumavu, kde jsem se stavil v Kvildě na poctivou snídani.

Ten pocit, že je skoro půlka tripu za mnou a já mám celý den na šourání se po Česku mě docela potěšil. Silnice na Šumavě sice nejsou dokonalé, ale relativně prázdné a krajina celkem líbivá. Obecně silnice 169 nebyla vůbec marná a cestu podél Otavy jsem si užíval v podstatě až do chvíle, kdy na mě vykoukla za horizentem zřícenina hradu Rabí. Za sebe doporučuji. Pohraničí mě opravdu láká a v kombinaci s kempováním to vidím na další dobrodružství.

Zároveň jsem si opět uvědomil ten rozdíl mezi českým a rakouským či německým řidičem. V Rakousku je povolena sice 100ka, ale nikomu nevadí se za mnou táhnout třeba 80 a nemá potřebu předjíždět. V Česku je povolena jen 90ka, ale všichni potřebují jet 100 až 120. Takže je jedno jak rychle jedeš, protože vždycky překážíš a zrovna tahle zatáčka je to ideální místo, kde tě firemní Superb může předject. Že je lautr hovno za ní vidět je úplně jedno. Škoda, že jsme na silnicích takoví dementi.

Před Prahou jsem se stavil tradičně u táty, kde jsem mašinu po tripu zaslouženě vypucoval. Šroubky jsem sice neleštil, ale i tak stroj prokoukl.

Na cestě: 8:00
Čistý čas jízdy: 5:30
Nájezd: 342 km
Spotřeba: 2,44 l / 100 km
Průměrná rychlost: 62,2 km/h

🏍️ 🏍️ 🏍️ 🏍️ 🏍️ 🏍️ 🏍️

Konečná statistika za celé 4 dny

Nájezd: 1253,2 km
Spotřeba: 2,48 l / 100 km


Diskuse k článku