Motoblog by Miroslav Holec

Rakousko 2022

Meteor je lehce zajetý, na tachometru se blížím k 700 km a tudíž je ideální příležitost nechat stroj pořádně zahořet. Na rozjezd sezóny jsem se rozhodl udělat 4denní trip do Rakouska s cílem projet se kolem jezer a podívat se podle času na Grossglockner. 

Plán

O mém plánování jsem se rozepsal v samostatném článku , kde jsou původní plány mé cesty včetně ubytování a konkrétních map. Během cesty jsem udělal nicméně několik změn, takže ke každému dni jsem sepsal report s fotkami a finální mapou cesty, podle které jsem jel.

Výdaje

Do výdajů aktuálně nepočítám dodatečnou výbavu na motorku, kterou použiju i v budoucnu. Dále neuvádím ceny za jídlo, které bych zhruba nějak utratil i doma.

Benzin1.385 Kč
Ubytování3.700 Kč
Grossglockner703 Kč
Loser Panoramastrasse200 Kč
Rossfeld Panoramastrasse126 Kč

Spotřeba mi vychází na 2,44 litrů na 100 km. To znamená, že kilometr na Meteoru stojí asi korunu v ČR (v Rakousko trochu více).

Ubytování

Hvězdičky udávají spokojenost s ubytováním.

Landgasthof Waldesruh bylo klidné místo. Působilo to spíše jako horská chatka, vybavení bylo takové starší a internet docela dost pomalý. Na spaní měkké postele, ale v celku pohodlné. Snídaně byla připravená vždy pro každý pokoj. Čerstvé pečivo, nějaká ta šunka, salámy, zelenina.

Pension Claudia byl velmi pěkný a dobře vybavený. V Zell am See bylo docela chladno, takže jsem před usnutím docela klepal kosu. Internet byl ale rychlý a celkově v pensionu byl klid. Snídaně velmi dobrá, hodně zeleiny a ovoce, několik druhů pečiva, džusy, káva. 

Workers Home bylo bezkontaktní řešení. Byla to krychle, všechno nově a moderně postavené. Ubytování byl super, ale vevnitř bylo dost horko (okna na západ) a peřiny dost teplé. Internet celkem v pohodě, vybavení moderní. Problém je, že vedle baráku stojí myčka a nějaká večerka, odkud se ozývá pořád randál. Když nevětráš, tak trpíš horkem a když otevřeš okno, trpíš hlukem. Nepřidala tomu ani okresní silnice. Fajn byla společná kuchyně s mikrovlnkama, stolama a automatem na kávu a občerstvení (za poplatek).

Celkově jsem spokojený. Na přespání byla všechna ubytování více než super.